تبلیغات
معلم لینک - مطالب بهمن 1393

معلم لینک

برگزیده ای از لینک مطالب وبلاگ معلمان ایران

عمده ترین روش های حل مساله ریاضی

جستجو برای الگو

 رسم شکل

صورت بندی مساله معادل  تغییر مساله

انتخاب نمادهای مناسب

استفاده از تقارن

تجزیه به حالت های ساده تر

کار عقب رونده

بررسی نقیض

زوجیت

بررسی حالتهای حدی

تعمیم

ادامه مطلبطبقه بندی: تحقیـق و پـژوهش،
برچسب ها:راهبرد های حل مساله، حل مساله، رسم شکل، صورت بندی مساله معادل، تغییر مساله، انتخاب نمادهای مناسب، استفاده از تقارن،

تاریخ: دوشنبه 20 بهمن 1393

نظرات()بیسوادی یکی از بزرگترین معضلات قرن بیست و یکم است. بسیاری از دول جهان با توجه به این، با بیسوادی به مبارزه برخاسته اند. نیمی از مردم موزامبیک بیسوادند. بانوی اول کشور با تلاش برای جلب کمکهای مالی و اراده دولت، پرچمدار مبارزه با بیسوادی بویژه برای زنان است. همه روزه در روستای کوچکی در شمال موزامبیک بیست زن گرد هم می آیند تا خواندن، نوشتن و حساب یاد بگیرند. همه انرژیشان را بکار می گیرند تا آنچه را در کودکی از آنها دریغ شده، بدست آورند. دختران در موزامبیک، سنتا، در خانه نگاهداشته می شوند تا به کار خانه و بزرگ کردن کودکان کمک کنند، اما برادرانشان به مدرسه می روند.

دولت دو درصد بودجه سالیانه اش را به مبارزه با بیسوادی اختصاص داده است. این نهضت از سال 1975 که کشور به استقلال رسید اولویت وزارت آموزش بوده است. از آن هنگام، شاخص بیسوادی از %93 به %50 کاهش یافته است.  نهضت بانوی اول برای باسواد کردن بزرگسالان، حمایت سایر سیاستمداران زن را برای باسواد کردن همجنسانشان جلب کرده است. برای او، مادران و مادربزرگهای آینده، در خط اول مبارزه با بیسوادی و رهنمود آینده هستند. او می گوید:  “زنان جوان و سالمندان همه روزشان را با کودکان می گذرانند. اگر زنان بیسواد باشند، نمی توانند به کودکانشان تعلیمات لازم را بدهند.”

زنان روستایی در موزامیبک بسرعت گامهای اولیه سواد آموزی را بر می دارند. نوشتن نامشان بنظر کار بی اهمیتی می آید، اما این به آنها کمک می کند به دکتر مراجعه کنند، اسم کودکانشان را در مدرسه بنویسند و زندگیشان را بهتر بچرخانند.

منبع:  برنامه جهان دانش

طبقه بندی: اطلاعات عمومی، تحقیـق و پـژوهش،
برچسب ها:بیسوادی، آموزش، زنان، موزامبیک،

تاریخ: پنجشنبه 2 بهمن 1393

نظرات()