معلم لینک

برگزیده ای از لینک مطالب وبلاگ معلمان ایران

عمده ترین روش های حل مساله ریاضی

جستجو برای الگو

 رسم شکل

صورت بندی مساله معادل  تغییر مساله

انتخاب نمادهای مناسب

استفاده از تقارن

تجزیه به حالت های ساده تر

کار عقب رونده

بررسی نقیض

زوجیت

بررسی حالتهای حدی

تعمیم

ادامه مطلبطبقه بندی: تحقیـق و پـژوهش،
برچسب ها:راهبرد های حل مساله، حل مساله، رسم شکل، صورت بندی مساله معادل، تغییر مساله، انتخاب نمادهای مناسب، استفاده از تقارن،

تاریخ: دوشنبه 20 بهمن 1393

نظرات()بیسوادی یکی از بزرگترین معضلات قرن بیست و یکم است. بسیاری از دول جهان با توجه به این، با بیسوادی به مبارزه برخاسته اند. نیمی از مردم موزامبیک بیسوادند. بانوی اول کشور با تلاش برای جلب کمکهای مالی و اراده دولت، پرچمدار مبارزه با بیسوادی بویژه برای زنان است. همه روزه در روستای کوچکی در شمال موزامبیک بیست زن گرد هم می آیند تا خواندن، نوشتن و حساب یاد بگیرند. همه انرژیشان را بکار می گیرند تا آنچه را در کودکی از آنها دریغ شده، بدست آورند. دختران در موزامبیک، سنتا، در خانه نگاهداشته می شوند تا به کار خانه و بزرگ کردن کودکان کمک کنند، اما برادرانشان به مدرسه می روند.

دولت دو درصد بودجه سالیانه اش را به مبارزه با بیسوادی اختصاص داده است. این نهضت از سال 1975 که کشور به استقلال رسید اولویت وزارت آموزش بوده است. از آن هنگام، شاخص بیسوادی از %93 به %50 کاهش یافته است.  نهضت بانوی اول برای باسواد کردن بزرگسالان، حمایت سایر سیاستمداران زن را برای باسواد کردن همجنسانشان جلب کرده است. برای او، مادران و مادربزرگهای آینده، در خط اول مبارزه با بیسوادی و رهنمود آینده هستند. او می گوید:  “زنان جوان و سالمندان همه روزشان را با کودکان می گذرانند. اگر زنان بیسواد باشند، نمی توانند به کودکانشان تعلیمات لازم را بدهند.”

زنان روستایی در موزامیبک بسرعت گامهای اولیه سواد آموزی را بر می دارند. نوشتن نامشان بنظر کار بی اهمیتی می آید، اما این به آنها کمک می کند به دکتر مراجعه کنند، اسم کودکانشان را در مدرسه بنویسند و زندگیشان را بهتر بچرخانند.

منبع:  برنامه جهان دانش

طبقه بندی: اطلاعات عمومی، تحقیـق و پـژوهش،
برچسب ها:بیسوادی، آموزش، زنان، موزامبیک،

تاریخ: پنجشنبه 2 بهمن 1393

نظرات()


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات